Analiza Techniczna Amerykańskiej Giełdy Prawdziwe Akcje W Traderprof

W krótkim terminie o sile złotego będzie decydować otoczenie geopolityczne w regionie – uważa analityk Traderprof Maciej Madej. Jego zdaniem, rentowności 10-latek mogą w tym czasie zejść poniżej 3,90 proc. Euro nie będą w stanie pomóc nawet ewentualne optymistyczne publikacje z najsilniejszych gospodarek Eurolandu.

Traderprof raporty

Enigmatyczna odpowiedź prezesa NBP Adama Glapińskiego zrodziła więcej pytań, niż odpowiedzi. Przyszłe decyzje w tej sprawie mają być podejmowane na bieżąco w oparciu o rozwój koniunktury i inflacji. Po szybkim wzroście, złoty naturalnie znów się osłabił. Prognozy rynkowe wskazują na możliwość zmniejszenia korzystnego dysparytetu stóp procentowych na korzyść euro w przypadku pary EUR/CHF w perspektywie do końca 2012 r.

Polityka Pieniężna W Polsce

Przy zdefiniowanej polityce BoC dane nie mają dużego przełożenia na CAD i kierunek będzie dalej dyktowany przez generalny apetyt na ryzyko i wahania cen ropy naftowej. Zakładamy, że EUR/PLN przy 4,51 wyznacza górne ograniczenie dla krótkoterminowego dryfu bocznego przed kolejną falą https://traderprof.online/ spadkową. Pozytywne fundamenty stojące za złotym nie uległy zmianie i tylko kwestią czasu jest ponowny retest 4,47. W Wielkiej Brytanii mamy inflację (śr), sprzedaż detaliczną oraz PMI . CPI powinna przejść bez echa, gdyż BoE jest bardziej skupiony na aktywności gospodarczej.

Scenariusz bazowy na 2012 rok zakłada spowolnienie dynamiki wzrostu gospodarczego. Można się spodziewać, że rok 2012 przyniesie także wyraźne spowolnienie tempa wzrostu gospodarczego na Starym Kontynencie.

Mnóstwo Informacji Z Polski W Nadchodzącym Tygodniu

Aby je otworzyć wystarczy wejść na oficjalną stronę brokera, wprowadzić wymagane przez instytucje dane i utworzyć konto. Będzie ono miało ważność 90 dni, w tym czasie możesz dokonywać wszelkich operacji i zapoznać się z aplikacją bez ryzyka utraty środków. Niestety wadą rachunku może być fakt, że nawet gdy dokonasz najlepszych inwestycji wirtualny zysk nie będzie mógł zostać spieniężony. Rachunek demo jest świetną możliwością, zwłaszcza dla klientów niedoświadczonych, którzy za jego pomocą mogą uczyć się stawiać swoje pierwsze kroki na rynku. O sile trwających obecnie wzrostów informuje nas również oscylator RSI. Od początku roku nie znalazł się on w obszarze 30,0, oznaczającego potencjalne wyprzedanie rynku i możliwe uaktywnienie się kupujących. W ostatnich tygodniach wskaźnik dwukrotnie zbliżył się do wspomnianego poziomu, po czym rynek szybko zareagował wzrostami.

  • Z komunikatu po posiedzeniu RPP jasno wynika, że Rada z dużym prawdopodobieństwem będzie nadal podnosić stopy.
  • Aby korzystać z platform należy posiadać indywidualny rachunek maklerski.
  • Poprawa sytuacji na rynku pracy jest zjawiskiem sezonowym o tej porze roku i wynika z rozpoczęcia prac sezonowych w rolnictwie, budownictwie i turystyce.
  • Kurs euro uplasował się na poziomie podobnym z połowy poprzedniego miesiąca.
  • Ważną kwestią jest również zachowanie średniej ruchomej 40 okresowej na wykresie w skali tygodniowej.

W lutym dołączą do niej zaakceptowani przez komisję senacką Ludwik Kotecki oraz Przemysław Litwiniuk. Zastąpią oni Eugeniusza Gatnara i Jerzego Kropiwnickiego. Ten pierwszy wchodzi w skład obozu „jastrzębi”, drugi ma poglądy bardziej neutralne. Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych. Inwestorzy po bardzo dobrym dla giełd grudniu, zaczęli wraz z nadejściem nowego roku szukać pretekstu do odreagowania ostatnich wzrostów i realizacji zysków. Wraz z korektą na parkietach należy spodziewać się również wzrostu zmienności na rynku walutowym.

Sytuacja Techniczna W Notowaniach Eurodolara

Za nami niespełna 3 tygodnie aprecjacyjne dla złotego, zatem odreagowanie będzie czymś naturalnym. Kurs EUR/PLN nie generuje tak jednoznacznych sygnałów. Widać, na nim dużą siłę polskiej waluty i nawet w przypadku rozpoczęcia korekty powinna ona być znacznie mniejsza niż w przypadku dolara. Wystąpienie obecnie takiego odreagowania w spadkach jest możliwe ze względu na dotarcie kursu do dolnej linii kanału spadkowego. W połączeniu z dużym wyprzedaniem rynku może to być zapowiedź korekcyjnego ruchu wzrostowego.

Podczas, gdy w trzech ostatnich miesiącach 2011 roku gospodarka strefy euro wyraźnie hamowała, po drugiej stronie Atlantyku nastąpiło wyraźne ożywienie koniunktury. Ze sfery realnej amerykańskiej gospodarki docierają pozytywne sygnały. Można przewidywać, że dynamika PKB Stanów Zjednoczonych ukształtuje się w 2012 roku na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego, co jest zgodne z prognozą OECD, która zakłada tempo wzrostu na poziomie 2 proc.

W najbliższych dniach scenariusz się może powtórzyć, bowiem już teraz wskaźnik znajduje się tuż nad granicą 30 punktów. W przypadku kontynuowaniu spadków należy obserwować dolne ograniczenia kanału wzrostowego. Na wykresie dziennym eurodolara dominuje długoterminowy trend wzrostowy. Z punktu widzenia Teorii Fal Elliotta, notowania EUR/USD od stycznia 2011 roku tworzą prawdopodobnie wzrostowy cykl składający się z pięciu fal Elliotta. Po podwyżce stóp procentowych o 0,5% mamy kolejne rekordy. Dzisiaj ważna konferencja RPP, która pokaże nam co dalej.

Dynamika wzrostu cen stopniowo spada od czerwca bieżącego roku. Konsensus odnośnie dzisiejszego odczytu zakłada jednak pozostanie inflacji CPI na poziomie 2,2 proc. Odczyt zgodny z konsensusem nie powinien znacznie wpłynąć na notowania funta szterlinga, zwłaszcza wobec zobowiązania władz monetarnych do utrzymywania luźnej polityki pieniężnej do momentu spadku bezrobocia do 7 proc. W kontekście kursu GBP/USD kluczowe będą jutrzejsze dane o bezrobociu oraz decyzja Fed ws. Początek października przynosi odbicie na funcie szterlingu w relacji do dolara amerykańskiego. Na EUR/GBP panuje wyjątkowo mała zmienność i brak jest ewidentnego kierunku.

Rewizja odczytów z Francji, Niemiec i strefy euro zwykle spotyka się z neutralną reakcją unijnej waluty, ale świeże wyniki dla Hiszpanii i Włoch mogą przyciągnąć uwagę. Zdecydowanie więcej może pokazać rynek funta, gdyż grudniowy PMI był sporym rozczarowaniem i wokół dzisiejszego odczytu narosły oczekiwania na odbicie (52,7, poprz. 52,5). Po południu z USA w pierwszej kolejności uwagę skupi indeks ISM, szczególnie że po piątkowym słabszym od prognoz odczycie PKB za IV kwartał narosły wątpliwości o solidność ożywienia gospodarki i jej odporność na rozwój sytuacji za granicą.

Wykres Usd

W związku z powyższym niekorzystny dla franka dyferencjał stóp procentowych nie przełoży się na jego osłabienie. Po wzroście rocznego wskaźnika inflacji w marcu do poziomu 1 procent, w kwietniu i maju inflacja spadła odpowiednio do 0,3 i 0,4 procent. Co więcej, inflacja znajduje się na niskich poziomach mimo wzrostu PKB przekraczającego 2 procent od kilku kwartałów, czyli pln wyraźnie powyżej długoterminowego potencjalnego poziomu wzrostu dla gospodarki szwajcarskiej. W okresie ostatnich 30 lat potencjalny PKB dla Szwajcarii można szacować na ok. 1,7 procent. TMS jest to polski broker funkcjonujący na rynku już od ponad 20 lat. Na polskim rynku pojawił się jako pierwszy walutowy Dom Maklerski i szybko zdobył popularność wśród klientów.

Dodatkowo, kluczowym czynnikiem ryzyka jest zahamowanie akcji kredytowej przez banki stojące przed koniecznością sprostania nowym, zaostrzonym wymogom kapitałowym. W obliczu gasnącej koniunktury i wraz z wygasaniem presji inflacyjnej, w kolejnych miesiącach należy oczekiwać, że polityka monetarna wiadomości finansowe będzie nadal luzowana, a stopy zostaną obniżone nawet do 0,5 proc. Coroczny raport, przygotowywany przez Departament Analiz DM Traderprof S.A., to opracowanie dotyczące głównych trendów i wydarzeń w Polsce i na świecie, a także na głównych rynkach bazowych w rozpoczynającym się roku.

Oznacza to, iż są to waluty krajów, które są poważnymi eksporterami surowców. Zmiany kursów tego typu walut są dodatnio skorelowane z cenami towarów (co wynika z faktu, iż im wyższe są ceny surowców, tym lepsza sytuacja ich eksporterów, większe wpływy podatkowe, lepszy stan budżetu itp.). Decyzja, która wczoraj zapadła była szeroko oczekiwana. Nie obserwowaliśmy jednak na złotym sprzedaży faktów, co było pewnego rodzaju ryzykiem. Można było przypuszczać, że ostatni ruch umacniający, który zaobserwowaliśmy od 20 grudnia, jest pewnego rodzaju dyskontowaniem wczorajszej decyzji. Z komunikatu po posiedzeniu RPP jasno wynika, że Rada z dużym prawdopodobieństwem będzie nadal podnosić stopy. Można przypuszczać, że ich skala i tempo będą zależne w dużej mierze od napływających danych inflacyjnych (w piątek poznamy wstępne dane CPI za grudzień) ale również nie bez znaczenia będzie mieć nowy skład RPP.

Traderprof raporty

Taki kształt polityki pieniężnej spotyka się z uznaniem władz Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego i najprawdopodobniej nie ulegnie zmianie do końca tego roku. Oficjalne (te poznaliśmy w ubiegłym tygodniu) i prywatne wskaźniki PMI dla gospodarki Państwa Środka odnotowały niewielkie odbicie w grudniu. Chińska gospodarka nadal jednak boryka się z silnymi przeciwnościami. Pomimo lepszych odczytów od oczekiwań i uzyskanych wyników powyżej granicznego poziomu 50 pkt., dynamika wzrostu gospodarki chińskiej pozostaje słaba. Cały czas najważniejszym czynnikiem spowalniającym wzrost gospodarczy jest słabość popytu krajowego (to efekty polityki „zero-Covid”, która ma być kontynuowana w najbliższej przyszłości) oraz załamanie na rynku nieruchomości. Banki komercyjne przyspieszyły co prawda udzielanie kredytów hipotecznych, jednak nadal sprzedaż mieszkań w dużych miastach jest niska.

Bitcoin Ze Spadającą Aktywnością Sieci Najniższe Poziomy Dla Rynku Btc Od Połowy 2019 R

W przeciwieństwie do giełdy papierów wartościowych nie ma ustalonego jednego ośrodka nadzorującego dokonywane na nim działania. Jest rynkiem pozagiełdowym, o charakterze nie scentralizowanym, co świadczy o jego wielkości. Głównie dlatego Szwajcarski Bank Narodowy zgodnie z oczekiwaniami pozostawił w czerwcu główną stopę procentowa na poziomie 0,25 proc., podkreślając w późniejszym komunikacie zagrożenia dla gospodarki kraju wywołane rosnącym kursem franka. Jednocześnie zaznaczył, że nie może długo utrzymywać ujemnych realnych stóp procentowych. W października uwaga inwestorów tradycyjnie będzie podzielona między dwóch globalnych graczy – Stany Zjednoczone i Chiny.

Traderprof raporty

Na wykresie dziennym, AUDUSD porusza się w długoterminowym trendzie wzrostowym, jednak w ostatnich miesiącach rynek ma poważny problemy z przebiciem oporu w okolicach 1,0800. Historyczny szczyt został wyznaczony w kwietniu tego roku (wzrosty zostały zatrzymane przy górnym ograniczeniu Pitchforka), i niemożność kontynuowania wzrostów daje sygnał do utworzenia na rynku jeszcze większej korekty. W średnim terminie najważniejszymi wsparciami będą poziomy 1,0600 i 1,0400, Między nimi znajduje się również dolne ograniczenie narzędzia Andrews Pitchfork, przy którym może pojawić się zwiększona aktywność ze strony kupujących. Co prawda oscylator RSI jest w obszarze neutralnym,prawdopodobieństwo kontynuacji zapoczątkowanych dzisiaj spadków na australijskim dolarze jest bardzo wysokie. Prezentowany raport jest wynikiem analiz prowadzonych przez Dom Maklerski Traderprof S.A. I, choć sporządzony został na podstawie wiarygodnych źródeł informacji, Traderprof nie gwarantuje kompletności, dokładności i poprawności danych w nich zawartych.

76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Pełniejszy obraz uzyskamy, gdy porównamy ekspozycję banków na ryzykownych rynkach w odniesieniu do wielkości PKB krajów ich pochodzenia. Przyjmując takie kryteria, wyniki okazują się znacznie ciekawsze.

Czynniki Ryzyka

Sygnały z Wall Street oraz Chin (słabnąca koniunktura) mogą wkrótce stać się powodem do wzrostu awersji do ryzyka. W takim scenariuszu Inwestycja rynki wschodzące oferujące relatywnie niską atrakcyjność odsetkową będą narażone na szybsze wycofywanie kapitału portfelowego.